Cilt Tiplerine Göre Maske Çeşitleri

Cilt Tiplerine Göre Maske Çeşitleri
14 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 786 kez okundu.

Her maske, her cilt tipine uygun olmayabilir. Dolayısıyla tahriş edebilir ya da besleyici özelliği olmaz. Bu yüzden maske seçimi önemlidir ki cilde uyum sağlasın, cildi beslesin ve sorunları yok etsin. Öncesinde yüzünüzü tonikle temizlemeniz de önemlidir. Böylece maske daha iyi ve derine işler.

Bazı maskeler her cilt tipine uygundur. Bunları herkes uygulayabilir. Sonucunda zarar değil, yarar görürsünüz ve cildiniz beslenir. Haftada en az iki kere uygulayabilirsiniz.

  • Kaynatıp süzdüğünüz maydanozun suyuna biraz soğuduktan sonra bal ve yumurta sarısı ekleyin. Bunu cildinizde 15 dakika bekletip durulayın. Gözenekleri açar ve cildi onarır.
  • Limon suyu ve yoğurt ya da bal ve tarçın karışımıyla da maske hazırlayabilirsiniz. Bu maske yüzdeki siyah noktaları temizlemeye yardımcı olur.
  • Yumurta akı ve limon suyu karışımı da siyah noktaları temizlemeye yardımcı olduğu gibi cildin yağ dengesini de sağlar.
  • Yumurta akı ve bal ya da üzüm çekirdeği ve yoğurt ile hazırlayacağınız karışımlarla cildinize daha gergin bir görüntü verebilirsiniz.
  • Bal, limon suyu ve sütle krem kıvamında bir karışım hazırlayıp yüzünüze sürün. Temizlediğinizde cildinizin nemlendiğini hissedeceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git