Deodorant Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Deodorant Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
22 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 1.251 kez okundu.

Yaz ayları geldi, sıcaklıklar hızla yükselmeye devam ediyor. Toplu taşıma araçlarına biniyorsunuz, çevredekilerden rahatsız olmak istemediğiniz gibi, siz de onları rahatsız etmemelisiniz. Bu yüzden güzel kokmaya ve terlememeye özen gösterilmelidir.

Aynı özen kışın da gösterilmeli, çünkü koltuk altlarındaki o ıslak görüntü de hoş değil. Ayrıca deodorantlar bakteri oluşumunu da engelleyen bakım ürünleridir.

Pudralı deodorantlar pudrasızlara göre daha etkilidir, ama pudrasız olanlar kıyafette iz bırakmadığı için daha çok tercih edilir. Kullandıktan sonra kurumasını beklemenize gerek yok.

  • Deodorant uygulamadan önce o bölgeyi temizleyip kurulayın ki deodorant etkisini tam anlamıyla gösterebilsin.
  • Duştan sonra kurulanın ve o şekilde deodorant kullanın. En temiz olduğunuz andır. Dolayısıyla deodorant kokusunu da etkisini de tam olarak gösterir.
  • Deodorant kıyafete sıkılmaz. Hem bu şekilde terlemeyi önlemez, hem de kıyafette leke oluşmasına sebep olur.
  • Roll-on ya da stick deodorant kullanabilirsiniz. Sprey şeklinde olanlardan kullanıyorsanız önce deodorant çalkalanır, sonra 10 – 15 santimetre uzaklıktan sıkılır.

Bu konuda en iyi diyebileceğim tek ürün var; Dove Invisible Dry Vücut Deodorantı. Tavsiye ederim. Tüm vücudunuza uygulayın. Gün boyu taze bir havanız olsun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git