Doğru İç Çamaşırı Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru İç Çamaşırı Seçimi Nasıl Yapılır?
1 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 1.430 kez okundu.

Sutyen seçimini doğru yapıp yapmadığınızı anlamak için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

  • Öncelikle rahatlığı ve bedeninize uygun olması önemlidir. Giydiğinizde ya da çıkardığınızda ağrı yapıyorsa size uygun değildir. Regl döneminde göğüsler büyüdüğü için o dönemki seçimler yanlış olacaktır.
  • Birçok sutyen çeşidi var. Gereksiz gibi görünse de aslında hepsi farklı kıyafetlerle ya da göğüslerinizi büyük / küçük göstermek için uygundur. Bu yüzden amacına uygun kullanılırsa iyi sonuçlar verebilir.

Tişört sutyeni, vücudu sarıp tam oturur ve iz bırakmaz. Bu yüzden ince bluz ve gömleklerle kullanmak için uygundur. Soft cup sutyen, tel desteği olmayan en rahat modellerden biridir. Dikiş izi de bulunmaz. Bandaj / straplez sutyen, kol ve omuzları açık kıyafetlerle kullanılabilen bir modeldir. Toparlayıcı sutyen, göğüslerinizi büyük buluyorsanız biraz küçük göstermeniz için uygundur. Sporcu sutyeni, genelde egzersiz yaparken tercih edilir; ama her zaman kullanabilirsiniz. Push up sutyen, göğüslerinizi sarkık ve sönük buluyorsanız biraz daha dolgun göstermenize yardımcı olur. Dolgulu sutyen, göğüslerinizi küçük buluyorsanız daha büyük göstermeniz için tasarlanmıştır.

 

Külot seçerken de pamuklu yapıda olup tahriş etmemesine dikkat etmelisiniz. Uygun bedende olmalı ve yürürken rahatsız etmemelidir. İç çamaşırlarınızı ütüleyip giyerseniz daha sağlıklı olur. Ayrıca sık sık değiştirmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git