En Temiz Havaya Sahip Şehirler

En Temiz Havaya Sahip Şehirler
19 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 746 kez okundu.

Tüm dünyaya hakim çevre kirliliği, bazı şehirlerde kendini göstermiyor. Araştırmalara göre 2100 senesinde üç kat daha fazla çöp üretiliyor olacak.

Temiz bir havaya ve suya sahip olmak zor değil, sadece başarılı bir çalışma gerektiriyor. Tertemiz sokaklar, berrak sular, sağlıklı hava şartları, şehri etkilemeyen kanalizasyon sistemleriyle her şey daha yaşanası hale getirilebilir.

  • Kanada’nın Calgary şehri en temiz şehirlerden biridir. Sistemli ve başarılı çalışmaların yanısıra hava kirliliğine sebep olanlara ağır para cezaları uygulanması da etkili bir yöntem olmuştur.
  • Norveç’in Oslo turistik şehri doğa güzellikleriyle dikkat çekiyor. Atık geri dönüşümüyle takdir ediliyorlar, çünkü bu şekilde yakıt üretimi yapıyorlar.
  • İsveç’in Stockholm şehri Avrupa’nın yeşil başkenti olarak bilinir. Sokaklarının temizliği, toplu taşıma araçları ve atık yönetim sistemiyle eşsiz bir çalışma eseri görünüyor.
  • Amerika Birleşik Devletleri’nin Minneapolis şehrinde yaşam oldukça sağlıklıdır. Çöp konusunda başarılı çalışmalar yürüterek şehrin temizliğini sağlamayı başarmışlardır.
  • Yeni Zelanda’nın Wellington şehri sakin hayatı sevenler için çok uygundur. Ayrıca yoğun tempoda hayat devam ederken doğayla iç içe ve temiz hava sahasında yaşayabilmek için bir fırsattır.
  • Japonya’nın Kobe şehri ve Havai’nin Honolulu şehri ve Singapur da ünlüdür. Çevre kirliliği düzeniyle ilgili katı kuralları ve cezaları bulunur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git