Protez Tırnak Kimlere ve Nasıl Uygulanır?

Protez Tırnak Kimlere ve Nasıl Uygulanır?
27 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 793 kez okundu.

Güzellik ve bakım anlayışındaki yeniliklerle birlikte ortaya çıkan protez tırnak uygulaması, kişinin sağlıklı ve estetik tırnaklara kavuşmasını sağlar. Kolay bir uygulaması vardır ve gayet doğal görünür. Üstelik uygulanmadan önce sürülen koruyucu sayesinde kişinin kendi tırnaklarına zarar vermez. Ayrıca bu şekilde ojeler daha kalıcı olur.

Tırnak yeme alışkanlığı olan kişiler böylece bakımlı tırnaklara sahip olabilir. Hassas ve kırılgan tırnaklar da güçlenmiş olur. Tabii bunlar dışında isteğe bağlı olarak da yaptırılabilir, ama ellerde ya da tırnaklarda mantar varsa öncelikle tedavi uygulanmalıdır.
Protez tırnağın 3 çeşidi vardır.
  • Akrilik tırnak; akrilik toz ve sıvıyla elde edilen bir karışımla yapılır. Tırnak ucuna bir plastik tırnak yapıştırılıp sabitlenir. Kalan kısımlar da yapılan karışımla doldurulur. Sonrasında törpüleyerek istediğiniz şekli verebilirsiniz.
  • Jel tırnak; en kalıcı ve doğal duran yöntem olarak bilinir. Bu yöntemde tırnağa bir jel uygulanır ve kurutulur.
  • Dipping tırnak; aynı akrilik tırnak gibidir, ama mat ve kokusuzdur.
Protez tırnaklar sadece özel sıvılarla çıkarılabilir. Ayrıca kendi tırnağınız uzadıkça da protez tırnak tekrar tamamlanabilir. Uzun süre kullanabilmek için kimyasal maddelerden uzak durulmalıdır. Asetonsuz oje çıkarıcılar kullanılmalıdır.
Protez tırnak uygulamalarımı ve süslemelerimi RenkliiOjelerim Instagram hesabımdan takip edebilir ve sormak istediklerinizi yorumlarda ya da özel mesajla sorabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git