Saç Rengi Açma Yöntemleri Nelerdir?

Saç Rengi Açma Yöntemleri Nelerdir?
1 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 793 kez okundu.

Saç boyaları saçı yıprattığı için doğal ve bitkisel yöntemler her zaman daha iyi sonuç vermiştir.

  • Papatya suyu, bitkisel olduğu için saçı yıpratmaz. Her uygulamada saçın rengini 2 – 3 ton açar. Uygulamanın sonuç vermesi için saçınızda boya olmamalı. Ombre yapabilir, balyajla küçük ışıltılar kazandırabilirsiniz.

Kuru papatyayı aktardan hazır olarak alabilir ya da taze papatyayı kendiniz kurutabilirsiniz. Bir avuç kuru papatyayı bir litre suda 15 dakika kadar kaynatın ve süzün. Kuru saça uygulayıp güneş gören bir yerde yarım saat bekleyin. Bu süre sonunda saçınızı yıkayın ve sonucu görün. Aynı işlemi 3 günde bir tekrar edebilirsiniz. Aynı zamanda saça yumuşaklık verecektir.

  • Saç rengini açan, aynı zamanda bakım yapıp yumuşatan bal ve su karışımı da çok işe yarıyor. Üstelik bu yöntemde güneşe çıkmanıza gerek kalmıyor. Sadece saçın yıkanması biraz zor olabilir.

Kimyasal yöntemler de var…

  • Kozmetik ürünleri satılan mağazalarda bulabileceğiniz Extrait Dora, saç rengi açıcı sprey olarak satılıyor. İstediğiniz sarı renge ulaşmak için birkaç kere uygulamanız gerekebilir.
  • Boyasız saçlar için Loreal Paris’in Sunkiss Jell ürünü gayet kullanışlı. Her uygulamada saçınızı ton ton açar ve sertleştirmez.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git