Tırnak Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tırnak Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
22 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 862 kez okundu.

Makyajınız ya da kıyafetiniz ne kadar dikkat çekici olursa olsun, el ve ayak bakımınız yoksa ya da özensizse hiçbirinin bir anlamı yoktur.

Kişisel bakım el ve ayaklarda başlar. Bu yüzden tırnaklarınıza çok özen göstermeli ve bakım uygulamalısınız. Bu konu, özellikle çalışan kadınlar için daha da önemlidir. Zaten bir iş kadını her anlamda bakımlı olmalıdır.

  • El ve ayak tırnaklarının bakımına, tırnak yapısının sağlıklı olmasına özen göstererek başlamalısınız. Tırnaklar hafif sert olmalıdır, yani ne çok kırılgan ne de çok sert olup rahatsız etmelidir.

Kırılgan tırnaklar için bir bakım kürü tavsiye edeceğim. Bunu haftada iki kere uygulayabilirsiniz. Bu kür sayesinde tırnaklarınız daha güçlü olacaktır.

Yarım limonun suyunu, 1 tatlı kaşığı badem yağı ve tuzla karıştırıp, 1 su bardağı ılık su ekleyin. Tüm tırnaklarınıza pamuk yardımıyla sürün ve 15 dakika bekletip yıkayın.

  • Tırnaklarınızın sağlığını koruduktan sonra, şekillerine önem vermelisiniz. Bu yüzden manikürü doğru ve düzgün yapmalısınız.

Tırnaklarınızdaki ojeleri çıkardıktan sonra ellerinizi limonlu suyla yıkayın. Bu tırnaklarınızın hava almasını ve canlanmasını sağlayacaktır.

Sonrasında tırnaklarınızın etrafındaki fazla etleri temizleyin ve tırnaklarınıza küt ya da yuvarlak şekil vererek bakımı tamamlayın.

  • Tırnak boyu da bakımda oldukça önemlidir. Çok aşırı uzun tırnaklar, hem itici hem de sağlıksız görünürler.
  • Tırnak sağlığı ve bakımından sonra, süsünü de unutmamak gerekir. Tırnağın güzel görünmesi ve korunması için bu gereklidir. Bu yüzden besleyici ve koruyucu cilalar tercih edebilirsiniz.
  • Her zaman oje sürmeyin ki tırnaklarınız biraz nefes alsın. Bu da tırnak bakımında önemli bir detaydır.
  • Bunlar dışında; ellerinizi yıkadıktan sonra mutlaka kurulayın ve ev işi yaparken eldiven kullanın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git