Yabancı Dil Geliştirme Yöntemleri Nelerdir?

Yabancı Dil Geliştirme Yöntemleri Nelerdir?
7 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 1.482 kez okundu.

Yabancı dil öğrenmek kolaydır, ama geliştirmek için pratik yapmak gerekir. Aksi takdirde bilgileriniz olduğu gibi kalır ve kullanamazsınız. Bunun için yapmanız gereken bazı şeyler vardır.

  • Dili öğrenmekten daha önemli bir şey var ki, o da dili konuşabilmektir. Bununla ilgili internet sitelerinden yabancı bir arkadaş edinip konuşarak dilinizi geliştirebilirsiniz. Yabancı dil konuşan ve yazan bir mektup / eposta arkadaşı da edinebilirsiniz.
  • Yabancı dilin profesyonel olarak konuşulduğu filmler ve diziler izleyerek telaffuzunuzu geliştirin. Konuştuğunuz kişilerin telaffuzuna da çok dikkat edin. Ses özelliklerinin farkını anlamaya çalışın.
  • O dilin kelimelerini ve deyimlerini iyice öğrenin. Böylece kendinizi az kelimeyle daha kolay ifade edebilirsiniz.
  • Yabancı dile uygun kitapları, gazeteleri ve dergileri okuyun. Televizyon programlarını izleyin. Haberlerini dinleyin. İngilizce şarkılar ve radyo kanalları dinleyin.
  • Öğrenmekte zorlandığınız kelimeleri etiketlere yazın ve ev içinde en çok kullandığınız eşyaların üstüne yapıştırın. Her seferinde görüp tekrar ederek öğrenmiş olacaksınız.
  • Yanınızda mutlaka bir sözlük bulunsun. Telefon uygulaması şeklinde de olabilir. Sözlüğe bakma ihtiyacı duyabilirsiniz. O anda bakarsanız daha akılda kalıcı olur. Tanımları da yabancı dil olursa dile daha çabuk hakim olabilirsiniz.
  • Yazarak daha iyi öğreniyorsanız yabancı dille bir günlük yazın. İçeriği önemli değil, planlarınızı ya da hedeflerinizi vs yazabilirsiniz. Cümle yapısı ve imla kurallarını öğrenmenize faydası olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git