Evinizi dekore etmek için 3 ipucu
  1. Anasayfa
  2. Genel

Evinizi dekore etmek için 3 ipucu

İnsanlar hayatının çoğunu evinde geçirir. Görenleri hayran bırakacak evler için dekorasyon çok önemli. Kısıtlı bir bütçeniz olsa bile hayallerinizdeki evi küçük dokunuşlarla yaratmanız mümkün. Dekorasyon işine girişmeden önce gözünüze fazlalık gibi görünen eşyalardan kurtulmakla başlayabilirsiniz.

İnsanlar hayatının çoğunu evinde geçirir. Görenleri hayran bırakacak evler için dekorasyon çok önemli. Kısıtlı bir bütçeniz olsa bile hayallerinizdeki evi küçük dokunuşlarla yaratmanız mümkün. Dekorasyon işine girişmeden önce gözünüze fazlalık gibi görünen eşyalardan kurtulmakla başlayabilirsiniz. Evinizi kalabalık gösteren eşyalara karar vererek bu eşyaları koltuk altı sandıklarına veya dolaplara gizleyebilirsiniz. Böylece yerden de tasarruf etmiş olacaksınız. Herkesin bildiği gibi evde boş alanın fazla olması evinizi daha düzenli ve temiz gösterecektir. Hem de temizlemesi ve dekore etmesi çok daha kolay olacaktır. Uyumlu ve göze hitap eden bir ev dekorasyonu için fazlalıklardan kurtulduktan sonraki adım eşyaları ve dekorasyon eşyalarını seçmek olacak. Evinizde bir evcil hayvanınız varsa evinizin dekorasyonuna uyacak evcil hayvan ürünleri kullanabilir ve bunlarla da fark yaratabilirsiniz.

Evdeki odalara girildiğinde dikkat çekecek, insanların odağının kayacağı dekoratif eşyalar olmalı. Bu bir duvar tablosu veya bir dolap olabilir. Ortamın tüm havasını tek bir eşya ile değiştirebilirsiniz. Tekli koltuk, masa veya kitaplık gibi eşyalarla bu mümkün.

Sanatsal bir dokunuş yapmak isteyenler için doğru renkler kullanarak, güzel dekorasyonlar yaratabilirsiniz. Doğru yere yerleştirilen ve tarzı diğer eşyalara uyan her dekorasyon evinize sanatsal bir dokunuş yapmış sayılır.

Aydınlatma ile Evinizin Havasını Değiştirin

Aydınlatma, görevinin dışında dekorasyon ögesi olarak da değerlendirilebilir. Eşyalarınızla uyumlu abajurlar kullanarak tüm odağı aydınlatmaya çekebilirsiniz. Aynı zamanda evinizdeki ufak detaylara dikkat etmeniz size çok şey kazandıracaktır. Bunlar çekmece kulpları, kapı kolları veya armatürler olabilir. Sandığınızdan çok daha fazla etki yaratacak bu detaylara özen gösterirseniz güzel dekore edilmiş bir eve kavuşabilirsiniz.

En Güzel Dekorasyonlar

Aynı zamanda evinizde büyük bir balkon veya terasa sahipseniz spor malzemeleri en uygun fiyata satın alarak kendinize spor yapabileceğini bir alan yaratmanız sizin için evinizi daha verimli kılacak. Bahçeli bir eviniz varsa spor yapmak kaçınılmaz olacak.

Koltuk takımınızdan halılarınıza, çiçek saksılarından biblolara kadar evinizdeki eşyaların ve dekoratiflerin ahenkle dans etmesi sizin elinizde. Evinize girer girmez size hoş hissettirecek bir ortam yaratmak için birkaç püf noktaya dikkat etmek yeterli.

Oturma odanızın veya yatak odanızın bir duvarını boydan boya kitaplık ile döşemeyi hiç düşündünüz mü? Mükemmel bir dekorasyon fikri olan kitaplık rafları evinizde sofistike bir hava yaratacak. Bu rafların bazılarında dekorasyon eşyaları da kullanabilirsiniz. Huzurlu bir köşe yaratacağınız rafların yanında kitabınızı okuyacağınız bir masa ve sandalye düşünebilirsiniz. Kitabınızın sayfalarında kaçamak yaparken kahvenizi yudumlamak çok keyifli olacak.

Dikkat çekici bir dekorasyon arıyorsanız, renkli dekoratifler kullanmalısınız. Çarpıcı ve ilgi çekici dekorasyonlar sayesinde mükemmel bir yaşam alanına sahip olun. Sade masalar yerine renkli cam masalar kullanmak bunun için güzel bir ipucu olabilir.

İlginizi Çekebilir